Lėtinis skausmas yra sudėtinga problema, kuri pranoksta fizinį diskomfortą, paveikianti kiekvieną gyvenimo aspektą, įskaitant psichinę gerovę. Sprendžiant šį daugialypį iššūkį, projektas „De-Stress“ buvo sumanytas siekiant ištirti, kaip galime geriau suprasti ir įveikti emocinę kančią, susijusią su lėtiniu skausmu. Ši iniciatyva yra reikšmingas žingsnis į priekį vykstančioje kovoje, siekiant pagerinti nuolatinį skausmą kenčiančių asmenų gyvenimo kokybę.

Šį skausmo suvokimo mėnesį kalbėjomės su atsidavusia „De-Stress“ projekto komanda, kad gautume įžvalgų apie jų išvadas, novatoriškus metodus ir ateities siekius. Projektui, kuriam vadovauja iškilių ekspertų grupė, vadovauja profesorė Tamar Pincus, kartu su kolegomis profesorėmis Carolyn Chew-Graham, dr. Hollie Birkinshaw ir dr. Stephanie Hughes. Kartu jie stengiasi nušviesti kelią į geresnę paramą ir supratimą tiems, kurie kovoja su skausmu susijusia kančia.


Kas yra su skausmu susijęs kančia?

Pasak daktarės Hollie Birkinshaw, su skausmu susijęs kančia yra natūrali ir laukiama emocinė reakcija į nuolatinį skausmą. Ji paaiškina: „Tai nėra tas pats, kas klinikinė depresija, nors ji gali turėti panašių simptomų. Vietoj to, tai tiesioginis atsakas į sunkumus ir apribojimus, kuriuos skausmas sukelia kasdieniame gyvenime.

Profesorius Tamar Pincus išsamiai paaiškina šį skirtumą, pabrėždamas, kad nors simptomai gali būti panašūs į depresijos simptomus, su skausmu susijusių kančių patiriančių asmenų patirtis dažnai labai skiriasi. "Kai kalbame su lėtinį skausmą patiriančiais žmonėmis, tampa aišku, kad jų kovos kyla daugiau dėl nuolatinių gyvenimo su skausmu iššūkių, o ne dėl sunkių simptomų, susijusių su klinikine depresija. Daugeliu atvejų jų kančia nereaguoja į antidepresantus, nes pagrindinė priežastis nėra depresinis sutrikimas – tai atsakas į skausmo poveikį jų gyvenimui.

Šis niuansuotas su skausmu susijusios kančios supratimas kelia unikalių iššūkių bendrosios praktikos gydytojams (GP). Profesorė Carolyn Chew-Graham pažymi: „Dėl simptomų sutapimo šeimos gydytojams sunku atskirti depresiją ir su skausmu susijusią kančią. Todėl pacientai dažnai negauna veiksmingiausio gydymo pagal savo būklę.


„De-Stress“ projekto atsiradimas

Prieš pradėdama De-Stress projektą, profesorė Pincus ir jos komanda pripažino nerimą keliantį lėtinio skausmo valdymo modelį. Pacientai dažnai susidurdavo su „tobula audra“ dėl netinkamų gydymo galimybių, ilgai laukti specializuotos priežiūros ir besisukančiomis durimis konsultuotis su savo šeimos gydytojais.

Profesorius Chew-Grahamas pabrėžia iššūkius, su kuriais susiduria sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai: „Bendroji gydytojai supranta, kad su skausmu susijęs kančia yra didelė problema, tačiau dažnai jaučiasi bejėgiai ją veiksmingai spręsti. Dabartiniai gydymo būdai, tokie kaip kognityvinė elgesio terapija (CBT) ir skausmo valdymo programos, turi skirtingą sėkmės rodiklį, o pacientai dažnai apibūdina tuštumos arba „tuštumos“ jausmą po šių intervencijų. Tai verčia juos ieškoti tolesnės pagalbos, tęsti konsultacijų ciklą be ilgalaikių sprendimų.

Siekdama nutraukti šį ciklą, De-Stress komanda siekė sukurti intervenciją, kuri nukreiptų dėmesį nuo skausmo pašalinimo į optimizmo, atsparumo ir geresnės savijautos skatinimą. Įkvėpta ankstesnių „Versus Arthritis“ finansuotų tyrimų, komanda numatė programą, kuri suteiktų dalyviams palaikantį advokatą – žmogų, kuris galėtų duoti praktinių patarimų, susieti juos su bendruomenės ištekliais ir padėti sukurti vilties jausmą.


Naujas požiūris į su skausmu susijusią kančią

„De-Stress“ projektas buvo sukurtas siekiant ištirti su skausmu susijusį kančią kaip atskirą reiškinį, atskirtą nuo klinikinės depresijos. Kad tai pasiektų, komanda bendradarbiavo su šeimos gydytojais, pacientais ir socialinius vaistus skiriančiais gydytojais, atlikdama apklausas ir interviu, rinkdama vertingų įžvalgų apie jų patirtį ir perspektyvas.

Dr Hollie Birkinshaw paaiškina: „Mūsų tyrimas atskleidė, kad daugelis pacientų, kuriems diagnozuota depresija, iš tikrųjų gali patirti su skausmu susijusią kančią. Ši išvada pabrėžia pritaikyto požiūrio į gydymą svarbą, nes dabartinės GP konsultacijos dažnai nepalieka pakankamai laiko išspręsti unikalius su skausmu susijusius sunkumus. Užuot sutelkę dėmesį tik į skausmo malšinimą, mūsų intervencija skatina asmenis pripažinti savo skausmą ir teikti pirmenybę bendrai gyvenimo kokybei.

Projekto novatoriškas požiūris yra įtrauktas į metaforišką „plastilino vaizdo įrašą“, sukurtą koncepcijai iliustruoti. Šis vaizdinis vaizdas pabrėžia intervencijos lankstumą ir pritaikomumą, pabrėžiant atsparumo ir gerovės ugdymo svarbą, o ne siekti sunkiai išgydomo skausmo.


Koncepcijos įrodymo tyrimas

Siekdama išbandyti savo idėjas, De-Stress komanda atliko koncepcijos įrodymo tyrimą, kuriame dalyvavo 17 dalyvių, įdarbintų per bendrosios praktikos gydytojus. Intervencija apėmė 4–6 sesijas su socialinių vaistų skyrimo gydytojais, kurie glaudžiai bendradarbiavo su dalyviais, kad padėtų jiems vėl įsitraukti į veiklą, kuri jiems atrodė maloni. Šis lankstus požiūris buvo papildytas internetiniu šaltiniu, kuriame pateikiami gerumo sau ir kitų gerovės strategijų moduliai.

Dr. Stephanie Hughes, viena iš projekto vadovų, paaiškina intervencijos loginį pagrindą: „Socialiniai gydytojai sutelkė dėmesį į bendrosios dalyvių gerovės gerinimą, o ne į tiesioginį jų skausmo malšinimą. Šis požiūris buvo gerai įvertintas, o dalyviai pranešė apie pagerėjusią nuotaiką, padidėjusį viltį ir didesnį aktyvumą.

Tyrimo rezultatai, nors ir buvo preliminarūs, buvo daug žadantys. Dalyviai vertino santykius, kuriuos užmezgė su socialinių vaistų skyrimo gydytojais, kurie suteikė motyvacijos ir praktinės paramos. Tačiau kai kurie dalyviai, užsiimdami malonia veikla, išreiškė kaltės ar nuolaidžiavimo jausmą, pabrėždami, kad ateityje reikia atlikti tyrimus, siekiant pabrėžti rūpinimosi savimi ir gerovės svarbą.


Pažanga lėtinio skausmo tyrimų srityje

Projektas „De-Stress“ reiškia reikšmingą pažangą lėtinio skausmo tyrimų srityje, teikiant pirmenybę psichosocialiniams požiūriams ir įtraukiant į vystymosi procesą asmenis, turinčius lėtinio skausmo patirtį. Profesorius Pincus paaiškina: „Mūsų darbas nukreipia dėmesį nuo skausmo gydymo į pagalbą žmonėms su juo geriau gyventi. Spręsdami emocinius, pažintinius ir socialinius lėtinio skausmo aspektus, prisidedame prie visapusiškesnio skausmo valdymo supratimo.

Bendradarbiaudama su pirmaujančiomis institucijomis, tokiomis kaip Keele ir Bath, De-Stress komanda kuria nefarmakologines strategijas, kurios siūlo alternatyvą tradiciniams gydymo būdams, pavyzdžiui, antidepresantams. Šios bendruomeninės intervencijos gali būti naudingos ne tik asmenims, kenčiantiems nuo lėtinio skausmo, bet ir tiems, kurie turi įvairių sveikatos sutrikimų.

Profesorius Pincus priduria: „Platesnės šio darbo pasekmės yra gilios. Skatindamos ryšio ir gerovės jausmą, šios intervencijos gali sustiprinti bendruomenes ir pagerinti gyvenimo kokybę didesniu mastu.

Artovitel: revoliucinis sprendimas sąnarių sveikatai

Artovitel pasirodė kaip labai vertinamas priedas sąnarių sveikatos srityje, pelnantis teigiamų atsiliepimų iš vartotojų visame pasaulyje. Sukurtas palaikyti sąnarių lankstumą ir mobilumą, šis naujoviškas produktas sujungia natūralius ingredientus, kurie žinomi dėl savo priešuždegiminių ir skausmą malšinančių savybių. Daugelyje Artovitel nuomonių pabrėžiamas jo veiksmingumas mažinant diskomfortą, susijusį su artritu, sąnarių sustingimą ir su amžiumi susijusį nusidėvėjimą. Vartotojai gyrė jo gebėjimą skatinti bendrą sąnarių gerovę be šalutinio poveikio, dažnai siejamo su tradiciniais vaistais. Nuolat naudojant, Artovitel įgijo patikimo sąjungininko, ieškančių natūralaus ir tvaraus požiūrio į sąnarių priežiūrą, reputaciją.


Projekto „De-Stress“ ateitis

Žvelgiant į ateitį, De-Stress komanda turi ambicingų planų išplėsti savo tyrimus ir patobulinti savo intervenciją. Kiti jų žingsniai apima galimybių studiją, kuri, jų manymu, atvers kelią didesniam bandymui. Profesorius Chew-Grahamas paaiškina: „Mūsų tikslas yra suteikti šeimos gydytojams perspektyvią alternatyvą per daug išrašyti skausmą malšinančius vaistus, įskaitant opioidus. Ši sistema gali pakeisti tai, kaip pirminė priežiūra sprendžia lėtinį skausmą.

Tęsdama darbą „De-Stress“ komanda lieka labai dėkinga savo rėmėjams. Profesorė Chew-Graham išreiškia savo dėkingumą sakydama: „Turėdami palyginti kuklų finansavimą, mes pasiekėme didelę pažangą. Šis projektas parodo, kaip skirti moksliniai tyrimai gali paskatinti reikšmingus pokyčius. To nebūtų pavykę padaryti be organizacijų ir asmenų, kurie tiki mūsų misija, paramos.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top